ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (212) 631-0066

  Trafik Sigortası

  Yazı Boyutu

  Trafikte araçlar için var olan riskler araç sahipleri için yıpratıcıdır. Maddi zorlukların yanı sıra manevi yani bedensel zararlar da söz konusu olabilir. Bu nedenle trafik sigortası oldukça önemli ve değerli bir güvencedir. Ani kazalar sonucunda çok büyük zararlarla karşılaşılabilir. Tüm bu hasar ve zararlar karşısında mağdur olunmaması için en başından önlem alınması yararlı olur. Aracın sigortayla güvence altına alınması aynı zamanda kişinin bütçesinin de güvence altına alınması anlamına gelmektedir. Her anlamda güvence sağlamaktadır.

  Zorunlu trafik sigortasıyla trafikte güven içinde olunabilir. Yasal olarak da bu sigortanın yaptırılması gerekir. Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan kişiler, trafiğe çıkamazlar. Şirket olarak, zorunlu olan bu sigorta türü için en iyi hizmetlerle sizlere en avantajlı sunumları yapmaktayız. Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız sizin için tüm bilgi akışını sağlar. Primlerinizi hesaplar, en ucuz trafik sigortası fırsatı sunar. Konuyla ilgili her detayı öğrenmeniz mümkün olur.

  Çoğu zaman trafik sigortası ve kasko birbirine karıştırılmaktadır. Oysa ikisi birbirinden oldukça farklıdır.

  Trafik sigortası zorunludur, kasko ise isteğe bağlıdır. Trafik sigortası kapsamı açısından bakıldığında kısıtlı bir sigorta türüdür. Ancak; kasko için bir sınırlama yoktur. Kişinin isteğine göre kaskonun kapsamı genişlettirilebilir. Trafik sigortası karşı tarafın risklerini teminat altına alır. Kasko ise sigortayı yaptıran kişinin aracını koruma altına alır.

  Trafik sigortası olmayan araçlar için birçok sorun mevcuttur. Yukarıda da belirtildiği gibi sigortası olmayan araç trafiğe çıkamaz, cezai işlem uygulanır ve bunların yanı sıra trafik sigortası olmayan araçlar satılamaz. Böyle bir araçla ilgili her konuda sıkıntılar yaşanır. Bu nedenle; her araç sahibinin zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekir.

  Zorunlu Trafik Sigortası

  Trafikte meydana gelebilecek kazalarda, karşı tarafın maddi ve aynı zamanda bedensel zararlarını teminat altına alan bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortasıyla ilgili son düzenlemeler yapılmaktadır. Bu son düzenlemelere göre daha geniş kapsamlı hükümleri de içermektedir. Unutulmamalıdır ki; zorunlu trafik sigortası sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde geçerlidir.

  Zorunlu trafik sigortası, araçlarda bulunan yolcuların güvenliğini ve bununla beraber zararlarını teminat altına almaktadır. Olası kaza durumlarında maddi zararlar konusunda olduğu kadar manevi yükümlülükleri de üstlenmektedir.

  Maddi hasarlı kazalarda aracın hasarlarını ve gördüğü zararları, yaralanma durumlarında tedavi ve hastane giderlerini, kazada ölüm gerçekleştiyse önceden belirlenmiş limitler dahilinde ölüm tazminatlarını kapsamaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında; zorunlu trafik sigortası her açıdan güvence sağlayan bir sigorta türüdür. Yasa gereği; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu' na göre her birey trafiğe çıkmadan önce zorunlu olarak trafik sigortası yaptırmak durumundadır. Dolayısıyla, şahıslar zorunlu olan bu sigorta için en uygun teklifleri değerlendirmelidir. Sektörde başarılı hizmetler veren şirketimiz, herkes için en uygun trafik sigortası hizmeti sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için sigorta danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

  Zorunlu trafik sigortasının fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir. Zira, zorunlu trafik sigortası bazı kriterlere göre fiyatlandırılmaktadır.

  Bu kriterler şunlardır;

  En önemli kriterlerden biri; trafik sicilidir. Yani; aracın nasıl sürüldüğü, her hangi bir kazaya karışılıp karışılmadığı, hız ihlalleri yapılıp yapılmadığı ve aracın kullanım türü trafik sigortası fiyatlarını etkilemektedir.

  Aracın Türü

  Aracın markası, aracın kaç yaşında olduğu ve aynı zamanda aracın modeli gibi teknik özellikler de trafik sigortası fiyatlarını etkiler.

  - Araç sahibinin ikamet edilen şehir ve söz konusu aracın kullanılmakta olduğu şehir

  - Aracın hasarsızlık kademesi

  - Trafik sigortası poliçeleri arasında vade boşluğunun olup olmadığı

  - Tüm bu faktörler sigorta fiyatları üzerinde etkiye sahiptir.

  Bu kriterler trafik sigortası fiyatını artırabileceği gibi fiyatı düşürebilir.

  Zorunlu Trafik Sigortası Ne Zaman Yapılır?

  Yeni araç satın alan kişilerin trafiğe çıkmadan önce zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekmektedir. Eğer, bu zorunluluğa karşın kişi, sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkarsa kişiye cezai işlem uygulanır. Bunun yanı sıra; sigortası olmayan kişi eğer bir kaza yaparsa ve kusurluysa tüm masrafları cebinden karşılamak zorunda kalır. Söz gelimi; karşı aracın hasarlarını, yaralanma varsa tedavi masraflarını kişi kendi bütçesinden karşılayacaktır.

  İkinci el araç satın alan kişi, yeni bir trafik sigortası yaptırmak durumundadır. Noter satışı yapıldıktan sonra aracın mevcut trafik sigortası bir süreliğine kullanılabilir. Aracın yeni sahibi tarafından bir prim ödemeden on beş gün süresince bu sigorta kullanılabilmektedir. Bu süreç içinde bir kaza meydana gelirse kazada kusurlu olunsa bile bu kazadan doğacak maddi yükümlülükleri yaşanmaz. Çünkü bu süreç sigorta kapsamındadır. Yaşanan kazaların yükümlülüğü de sigortaya aittir.

  Aracın yeni sahibi on beş gün sonunda trafik sigortasını yaptırmak zorundadır. Eğer, bu süre sonunda sigorta yaptırılmazsa kişi, trafik kontrollerinde trafikten men cezası alabilir. Aynı zamanda, sigorta sürecini geciktiren kişilerin sigorta prim tutarına gecikme faizi uygulanır. Her otuz gün için % 5 oranında gecikme faizi uygulanmaktadır.

  Aynı zamanda zorunlu olan trafik sigortasını yaptırmayan araç sahiplerinin araçları trafik şubelerinin otoparklarına alınmaktadır. Aracın otoparkta kaldığı her gün içinde otoparka ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu durum maddi olduğu kadar manevi anlamda da birçok sorun anlamına gelmektedir.

  Tüm bunlar göz önüne alındığında hiçbir bireyin zorunlu trafik sigortasını yaptırmama ya da bunu yaptırmayı geciktirme şansı yoktur. Aracı, trafik şubelerinin otoparklarına alınan araç sahipleri, trafik sigortasını yaptırdıktan sonra araçlarını teslim alabilirler. Konuyla ilgili diğer detaylar için sigorta danışmanlarımız bilgi vermektedir.

  Zorunlu Trafik Sigortası Yenileme Ne Zaman Yapılır?

  Zorunlu trafik sigortasıyla ilgili en önemli hususlardan bir tanesi de yenilenme zamanıdır. Elbette, tüm sigorta türlerinde olduğu gibi zorunlu trafik sigortası da belli bir süreyi kapsamaktadır. Dolayısıyla bu süre sona erdiğinde trafik sigortasının yenilenmesi gerekir.

  Poliçe bitiş tarihine en az otuz gün kala sigorta danışmanlarımızla görüşüp yenileme teklifi alabilirsiniz. Danışmanlarımızın verdiği bilgiler doğrultusunda yenileme yaparak sigortalarını satın alabilirler. Böylece; zorunlu trafik sigortası yenilenmiş olur.

  Burada önemli olan husus; sigorta poliçesinin süresi bitmeden tekrar yenilettirilmesi gerekir. Eğer; poliçe sona erdikten sonra yeniletme talebinde bulunulursa bu talep değerlendirilemez. Bu durumda, kişi, sil baştan trafik sigortası yaptırmak durumunda kalır.

  Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

  Trafik sigortası teminatlarının bilinmesi son derece önemli.dir

  Bu teminatlar şunlardır;

  - Araç başına maddi giderler

  - Kaza başına maddi giderler

  - Kişi başına sağlık giderleri

  - Kaza başına sağlık giderleri

  - Kişi başına sakatlanma ve ölüm

  - Kaza başına sakatlanma ve ölüm

  Bu teminatlarla yaşanan kazalarda karşı tarafın zararlarını karşılamaktadır.

  En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası

  Kaliteden ödün vermeyen, esnek ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekteyiz. Şirketimiz, zorunlu olan trafik sigortası hizmetinde de kişilere en uygun ve esnek maliyetler sunarak memnuniyet kazanmaya devam ediyor. Alanında uzman ve çözüm odaklı çalışmakta olan sigorta danışmanlarımız akıllarda soru bırakmayacak şekilde detaylı bilgilendirme yapmaktadır.

  Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Al

  Bireyler, şirketimizin danışmanlarını arayarak teklif alabilirler. Böylece, trafik sigortası teklifi al konusu hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde çözülmüş olur. Danışmanlarımız herkes için uygun bir teklif hazırlayarak en iyi hizmeti sunmayı amaçlarlar. Bize her zaman ulaşabilirsiniz.