ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (212) 631-0066

  Sorumluluk Sigortası

  Yazı Boyutu

  Kubilay Ercan Erdem Sigorta ve Aracılık Hizmetleri firması olarak sektörümüzde Kar Grup olarak tanınmaktayız.

  Hizmet alanlarımız içerisinde,

  • Kasko hizmetleri
  • Trafik sigortası
  • DASK
  • Konut sigortası
  • Sağlık sigortası
  • İşyeri sigortası
  • Yangın sigortası
  • Tarım sigortası
  • Seyahat sigortası
  • Sorumluluk sigortası
  • Mühendislik sigortası bölümleri yer almaktadır.

   

  Her bölüm içerinde, kendi alanı ile ilgili detay bölümler içinde ayrı ayrı sigorta işlemleri ile ilgili hizmetlerimizi veriyoruz. Firmamız, sektörde öncü bir kuruluştur ve tüm sigorta hizmetlerini en güvenli şekilde veriyoruz. Uygun sorumluluk sigortası hizmetlerimiz ile işyerlerinde meydana gelebilecek her türlü kazalara karşı işvereni maddi tazminat risklerine karşı koruma altına alıyoruz.

  Sorumluluk Sigortası Nedir?

  Sorumluluk sigortası nedir Bir iş yerinde meydana gelebilme ihtimalleri bulunan iş kazalarına karşı işvereni koruyan ve güvence altına alan bir sigorta türüdür. Meydana gelebilecek olumsuz durumlar karşısında, işvereni sorumluluğundan dolayı, zor durumda kalmasını önlemek, zarar gören işçilere ödenecek olan tazminat taleplerinin karşılanmasını sağlamaktadır.

  Firmamız, tüm sektörlerde meydana gelebilecek olan her türlü risk durumuna karşı, sorumluluk sigortaları yapıyor. Kar Grup olarak, sigorta ihtiyacı olan tüm sektörleri, en iyi sigorta çözümleri ile buluşturuyoruz. Danışmanlarımız ile sigortalılarımızın tüm ihtiyaç ve beklentilerini belirliyor, kendileri için en uygun olan çözümleri sunuyoruz. Sorumluluk sigortaları için en uygun ödeme seçeneklerini firmamızda bulabilirsiniz.

  Geniş hizmet ağımız ile tüm sektörlere sigortacılık alanında hizmet veriyoruz. Sorumluluk sigortaları ile sektörlerin yapısına göre ve yapılan iş, kullanılan cihazlar için farklı sigorta seçenekleri sunarak, özellikle işverenleri hukuki ve tazminat sorumluluklarından korumaya çalışıyoruz.

  Sorumluluk Sigortası Şartları Nelerdir?

  Sorumluluk sigortalarının türleri oldukça fazladır. Her sorumluluk sigortası türü için genel ve özel şartlar ayrı ayrı belirlenmiştir. Sigorta hizmetleri için oluşturulan yönetmeliklerde tüm sigorta hizmetlerinin nasıl uygulanacağı, hangi şartları taşıyacağı ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

  Sorumluluk sigortası genel şartları arasında, sigorta ettirenin beyan yükümlülüğü bulunmaktadır. Sigorta pirim ödemelerinin, sigorta başlangıcı ve temerrüd bildirimleri sorumluluk sigortası şartları kapsamında belirlenmiştir. Kar Grup sigorta olarak, müşterilerimize genel şartlar yanında özel şartlar seçeneklerini sunuyoruz.

  Her işveren kendini güvence altına alabilmek için belirlenen şartlardan istediklerini belirterek, bizlerden teklif almaktadır. Bizler belirlenen özel şartlara göre uygun fiyatlı tekliflerimizi sunarak, istenilen sorumluluk sigortasının yapılmasını sağlıyoruz. Sorumluluk sigortaları genel şartları, sigorta ettiren ve sigortacı şirketler için ayrı ayrı belirlenmiştir. Meslek dallarına göre yapılacak sigorta işlemlerinde şartlar değişiklik göstermektedir.

  Sigorta ettirenler için kişilerin kasıtlı hareketlerinden kaynaklanabilecek tazminat talepleri, yabancı mevzuatların yanlış yorumlanmasından kaynaklanan tazminat talepleri, yasal belgelerin belirlenen sürede tamamlanmamasından kaynaklanan tazminat talepleri, yazılım ve donanımla ilgili tavsiyelerden kaynaklanan tazminatlar gibi şartları çoğaltarak sıralamak mümkündür.

  Sigortacı için belirlenen şartlar arasında da, mesleki sırların saklanmaması nedeniyle oluşabilecek zararların karşılanmasına ilişkin tazminat talepleri, meslekten geçici olarak çıkarılma durumundan kaynaklanacak olan zararlara ilişkin tazminatların ödenmesi gibi tüm ayrıntılar yönetmeliklerle belirlenmektedir. Sorumluluk sigortaları ile ilgili özel şartlar, sigortacı ile sigorta yaptıran arasında özel olarak belirlenmektedir.

  Sorumluluk Sigortası Türleri Nelerdir?

  Sorumluluk sigortaları, yapılacak olan tüm işlerde, kişileri, hukuki açıdan doğabilecek olan tazminat ödeme olaylarına karşı koruma altına almaktadır. Kar Grup hizmetlerimiz arasında yer alan sorumluluk sigortası türleri mesleki dallara göre oluşturulmuştur.

  Sorumluluk sigortası türlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası
  • İşveren mali sorumluluk sigortası
  • Mali müşavirler mesleki sorumluluk sigortası
  • Mimarlar ve Mühendisler mesleki sorumluluk sigortası
  • Ürün mali sorumluluk sigortası
  • Tehlikeli Maddeler ve tehlikeli atık zorunlu malı sorumluluk sigortası
  • Tamamlayıcı hekim sorumluluk sigortası

   

  Yukarıda sayılan sorumluluk sigortası türlerini sektörlerdeki risk türlerine göre çoğaltmak mümkündür. Mesleki sorumluluk sigortaları alanında geniş kapsamlı hizmet veren bir firma olarak sigortacılık hizmetlerimiz ile kişilerin mesleklerini yaptıkları sırada yetersizlik ya da hatalı işlemler sonucunda, diğer kişilere verilebilecek zararlar için tazminat ödenmesine karşı koruma sağlıyoruz.

  Sorumluluk sigortası türlerimiz, çalışan kişileri ayrı korurken, işverenleri ayrı koruma altına almaktadır. Vermiş olduğunuz sigortacılık hizmetleri ile işverenlerin ve çalışanların kendilerini güvence altında görerek daha rahat çalışmalarını sağlıyoruz. Üretilen her türlü ürün türü içinde ürün sorumluluk sigortası hizmetlerini veriyoruz.

  Ürünler kullanıma sunulduğunda, kullanıcı kişilerin karşılaşabilecekleri, maddi ve bedensel zararlar için ödenebilecek tazminat taleplerine karşı koruma sağlıyoruz. İşverenler tarafından, firmamızdan talep edilen sorumluluk sigorta türlerinden, işveren hukuki sorumluluk sigortası ilk sırada yer almaktadır. Bu sigorta kapsamında, işyerinde oluşabilecek her türlü iş kazalarına karşı işvereni güvence altına alınmaktadır.

  Meydana gelecek olan iş kazaları nedeniyle, oluşabilecek hukuki sorumluluk işverene aittir ve bu sorumluluk sayesinde zarar gören kişilere tazminat ödemek zorundadır. Firmamızdan yaptıracağınız, sorumluluk sigortası sayesinde, bu tazminatları sizlerin yerine bizler ödüyoruz.

  Sorumluluk Sigortası Neleri Kapsar?

  Kar Grup iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşan sigorta yaptırmak isteyen müşterilerimiz, daha çok sorumluluk sigortalarının kapsamları hakkında bilgi almak istemektedir. Sorumluluk sigortası kapsamları, türlerine göre değişebilmektedir. Genel kapsam olarak, iş alanlarında meydana gelebilecek her türlü iş kazası ya da teknik hatalardan kaynaklı olarak, üçüncü şahıslara ödenecek tazminat sorumluluk alanlarını kapsamaktadır.

  Mali sorumluluk sigortası türlerimizde, hangi sektörde olursa olsun, yapılan işlerden dolaylı ya da direkt yollarla çevredeki kişilerin zarar görme ihtimallerini göz önünde bulunduruyoruz. Bu ihtimaller sonucunda, zarar gören üçüncü şahıslara tazminat ödemek zorunda kalacak olan kişi ve işverenleri sigortalarımız ile güvence altına alıyoruz.

  Meslek alanlarına göre mesleki sorumluluk sigortalarımız ile yasalara göre belirli bir süre içerisinde yapılması gereken evrak işlemlerinin yapılmaması durumunda ortaya çıkabilecek hukuki sorumluluk ve tazminat ödeme işlemlerini düzenliyoruz. Yaptığımız düzenlemeler ile işverenleri ve üçüncü kişiler için güvence oluşturmaya çalışıyoruz.

  Sorumluluk Sigortası Fiyatları?

  Kar Grup firması olarak, profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz ve tüm alanlar için oluşturduğumuz sorumluluk sigortası türlerimiz ile en iyi hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Sorumluluk sigortalarını en uygun fiyatlara yaptırmak için en iyi tercihiniz her zaman Kar Grup olacaktır.

  Sorumluluk sigortası fiyatlarımızı belirlerken, işyerinin fiziki yapısı, çalışan sayısı, iş risk durumları, kullanılan cihazların türü, üretilen ürün türleri gibi birçok kriter göz önünde bulundurulmaktadır. Sorumluluk sigortaları için belirlenen genel şartlar dışında özel şartlar seçmek isteyen işverenlere farklı fiyat teklifleri oluşturuyoruz. Sorumluluk sigortası için fiyat teklifleri oluştururken, meslek gruplarına, meslek grupları alt dallarına göre maliyet belirlemesi yapıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz, prim ödeme miktarlarına göre iş kazası ya da diğer durumlarda alınacak tazminat miktarı değişmektedir.

  Primlerinizi yüksek tuttuğunuzda alacağınız tazminat oranı yükselecek, düşük olduğunda da tazminat düşük olacaktır. Bulunduğunuz sektöre göre hangi sorumluluk sigortasını hangi şartlarla yapmanız gerektiği konusunda Kar Grup iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak, deneyimli danışmanlarımızdan her türlü yardım ve bilgiyi alabilirsiniz.

  Sorumluluk sigortalarının tüm türlerinde yeterli bilgiye sahip personellerimiz mevcuttur ve telefonla aradığınızda ya da firmamıza geldiğinizde sizleri uzman danışmanlarımıza yönlendirerek doğru bilgilendirilmenizi, en iyi hizmeti almanızı sağlıyoruz.

  Sigortacılık sektöründe öncü bir kuruluş olarak, tüm müşterilerimize sorumluluk sigortası ve diğer sigorta türlerinde en uygun fiyat teklifleri ile kendilerinin sigorta yapmasını sağlıyoruz.