ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (212) 631-0066

  Seyahat Sigortası

  Yazı Boyutu

  Seyahat sigortası, vize sigortası olarak da bilinmektedir. Vize sigortası, hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerde, hastalık, kaza, valiz kaybı gibi problemleri önlemek için bir güvencedir. Seyahat sigortasını satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlar, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihleri, ziyaret edilecek ülkenin vize şartları ve seyahat edecek kişi sayısı olmaktadır.

  Seyahat sigortanızı satın alırken bunlara dikkat etmeniz çok büyük bir önem taşımaktadır. Seyahat sigortanızı, tatilde geçireceğiniz gün sayısı kadar tercih edebilirsiniz. Fakat kendiniz geçici olarak farklı gün ve süreler için ayarlayabilirsiniz. Dolayısıyla, ihtiyacınız olan sigorta süresini alabilirsiniz. Vize sigortası en az 1 haftalık, en fazla 1 yıllık olarak düzenlenebilir. Ücreti de süresine göre artış göstermektedir.

  Yurt içi seyahat sigortaları, yurt dışı seyahat sigortalarına göre daha ucuz olmaktadır. Sigorta teminatı güvenliğiniz için gerçekten çok güzel bir ayrıcalıktır. Örneğin, tatilde hastalanma durumu olduğunda, seyahat sigortanız sizin nakil giderlerinizi karşılamaktadır. Böylece bu sigorta ile avantajlı bir seyahat geçirebilirsiniz. Seyahat sigortasının size daha pek çok faydası bulunmaktadır. Seyahat boyunca karşılaşacağınız hastalık, yaralanma, valiz kaybı veya çalınması gibi riskleri önlemektedir. Sizi güvence altına alır. Örneğin; Hastalık durumunuz olduğunda, yurt içinde 1.000 Euro, yurt dışında ise, 30.000 Euro’ya kadar bütün tedavi masraflarınız karşılanmaktadır.

  Seyahat Sigortası Nedir?

  Bu sigorta, hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatlerinizde meydana gelebilecek olan sağlık problemlerine karşı sizi koruyan bir güvencedir. Herhangi bir hasar durumunda, poliçenizde yer alan teminatlara göre riskiniz karşılanmaktadır. Aynı zamanda, kazalara veya valiz kaybı gibi sorunlara karşı da sizi güvence altına almaktadır.

  Seyahat sigortasının size sağladığı pek çok yarar bulunmaktadır. İlk olarak, seyahatinizi iptal etmek durumunda kalırsanız bile, bu işlemden sonra ortaya çıkabilecek zararlara karşı bir güvenceniz olur. Uçak biletiniz ertelenirse ya da uçağınız gecikirse, seyahat sigortası, otel ve diğer giderlerinizi karşılamaktadır. Bavullarınızın çalınması ve kaybolması gibi riskleri seyahat sigortası ile güvence altında tutabilirsiniz. Standart bir vize sigortasında 30.000 Euro sigorta teminatı kapsamı bulunmaktadır.

  Seyahat sırasında karşılaşacağınız sorunlar, size ödenecek miktar ve edinebileceğiniz hizmetler, belirlediğiniz teminatlara göre değişiklik göstermektedir. Vize sigortası teminatları, sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda, ürün özelliklerine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Yurt dışı vize sigortası ise, yurt dışına çıkışınızı yapıp, vizesini aldığınız ülkenin gümrüğünden geçiş yapmanızla başlamaktadır. Türkiye’ye girişiniz ile de sona ermektedir.

  Seyahat Sigortası Zorunlu Mu?

  Bu sigorta, vize sahipleri için zorunlu kılınmamıştır. Ancak, herhangi bir sorun yaşamamak için seyahat sigortası edinmek sizin için faydalı olacaktır. Yurtdışı seyahat sigortalarının zorunlu olup olmadığını merak ediyorsanız, o ülkenin konsolosluğundan bilgi edinebilirsiniz. Shcengen ülkeleri için bu sigorta zorunlu olarak bilinmektedir.

  Shcengen ülkeleri vizesi alabilmek için vize sigortası zorunludur. Kısaca, yurtdışı seyahat sigortası zorunlu değildir, fakat gereklidir, çünkü sağlık problemleri ile karşı karşıya kaldığınızda hastanelere yüklü miktarlarda para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Hastane masrafları yanında, ilaç masraflarınız da olabilir.

  Bu da sizi zor duruma sokar. Bu yüzden seyahat sigortası edinirseniz, masrafsız bir şekilde sorunlarınız ortadan kalkabilir. Vize sigortası için ilk olarak, sigorta teminatlarını incelemeniz ve ardından da imzalamanız gerekmektedir. Prim ödemenizi yaparken tüm detayları biliyor olmanız sizin yararınıza olacaktır.

  Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

  Vize sigortası dahilinde bulunan teminatlar şunlar olmaktadır;

  • Kaza sonucu sakatlık,
  • Meydana gelen bir kaza sonucu ölüm durumu,
  • Acil ilaç giderleri,
  • Tarifeli bir uçuş mevcutsa, gecikmeli bagajın tazmini,
  • Yurt dışında yapılan tatil süresince, hastalanma, yaralanma gibi durumlarda tıbbi giderler,
  • Yurt dışı tatilinde, hastalık dolayısıyla konaklama süresinin uzamasına bağlı giderler,
  • Seyahat süresinde, herhangi bir yakının vefatı ile acil dönüş gerektiren durumda, dönüş masrafları,
  • Seyahatte vefat durumunda, cenazenin nakil giderleri ve geri dönenlerin masrafları,
  • Seyahat eden vatandaşın, evinde hasar oluşmasıyla birlikte geri dönüşünün masrafları,
  • Teminat konusu olan bütün durumlar ile ilgili acil mesaj gönderilmesinin giderleri,
  • Seyahat sırasında kayıp bagaj olduğunda, sigortalı vatandaşını evine geri gönderme veya gideceği yere gönderme giderleri,
  • Hastalık sebebiyle konaklamanın uzadığı durumlarda, aile üyelerinden birini hastanenin bulunduğu bölgeye gönderme giderleri gibi teminatları kapsamaktadır.

  Size pek çok faydaları bulunmaktadır. Vize sigortası ile her türlü riskin, sorunun önüne geçebilirsiniz. Cüzi miktarda bir para ile ve bir imzanız ile sigortayı edinmeniz çok kolaydır. Vize sigortası hem sizi ve sevdiklerinizi koruyacak, hem de seyahatinizi, tatillerinizi kolaylaştıracaktır.

  Seyahat Sigortası Nereden Yaptırılır?

  Vize sigortası başvurusunu yüz yüze, bankalardan ya da sigorta merkezlerinden yapabilirsiniz. Fakat daha pratik ve hızlı olmasını istiyorsanız, İnternet üzerinden de vize sigortası başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bizim firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız kar grup sigorta, sizlere bu alanda en kaliteli hizmeti vermektedir. Sigortanız güvencenizdir. Bu sektörde 17. yılımız olmaktadır. Bu alanda profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Sizler için en uygun, en güvenilir sigortaları sağlıyoruz.

  Memnuniyetiniz bizim için oldukça önemlidir. Seyahat sigortasından ayrı olarak, hayat sigortası, sağlık sigortası, kasko, İş yeri sigortası, konut sigortası ve bireysel emeklilik gibi alanlarda da hizmet vermekteyiz. En kısa zamanda sizleri firmamıza bekleriz.

  Seyahat Sigortası Fiyatları

  Günümüzde yaşam standartları arttığından dolayı seyahat sigortaları da pahalı olabilmektedir. Sigorta sahibi olmak isteyen vatandaşlar, genellikle, ucuz seyahat sigortası arayışındadırlar. Firmamızdan kendinize uygun ucuz seyahat sigortaları satın alabilirsiniz. Sabit bir vize sigortası fiyatı mevcut değildir.

  Fiyatlar, seyahat sigortanızın süresine göre değişiklik göstermektedir. Ancak, priminiz konaklama sürenize göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; İstanbul’dan Antalya’ya 3 günlük bir seyahat için prim bedeli 15 TL olarak belirlenir. Bu süre 15 gün olursa, 37 TL’lik bir prim ücreti talep edilir. Yurt dışı için ise, İstanbul’dan Paris’e 3 gün için 19 TL, ama süre 15 gün ise, 26 TL vize sigortası primi ödenmektedir. Seyahat sigortası satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

  Bunlar, tatile gideceğiniz coğrafi bölge, gidiş ve dönüş tarihleriniz ve seyahatte bulunacak kişi sayısı olmaktadır. Bunlara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda, Eğer seçenekli bir vize sigortası ise, teminat limitlerini ve ödeyeceğiniz primin para birimini de belirleme hakkına sahip olabiliyorsunuz.

  Bazı vize sigortası teminatları da sigorta yaptırılan şirkete göre değişebilir.

  Sigorta şirketlerine göre değişiklik gösteren teminatlar şöyledir;

  • Avukat referansı
  • Ulaşım, tarife veya aktarma gibi şeyler için gerekli olan bilgiler
  • Büyükelçilik ve konsolosluk bilgileri
  • Sigortası olan vatandaşın üzerindeki, para, çek veya seyahat çekinin gaspı ve hırsızlığının poliçenin teminat limiti içerisinde tazmini
  • Ölüm, doğal afet, çok önemli bir kaza gibi tatilin iptali durumlarında, masrafların karşılanması
  • Seyahat sırasında hastalık, kaza gibi durumlarda, acil ihtiyaçlar için nakit avans verilmesi
  • Tercüme bürolarının bilgisini verme
  • Rezervasyon bilgileri
  • Turistik bilgiler
  • Tatil boyunca hukuki danışmanlık gereksiniminin organizasyonu

  Bazı şirketlerde, maalesef bu gibi teminatlar değişiklik gösterebilmektedir. Ama bizim firmamıza güvenebilirsiniz. Başvuru için kargrupsigorta.com İnternet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.