ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (212) 631-0066

  Sağlık Sigortası

  Yazı Boyutu

  İnsan hayatında en önemli husus sağlıktır. Sağlık hassas bir konu olmakla birlikte insanın sahip olduğu en değerli varlıktır. Bu nedenle; sağlıkla ilgili hiçbir konu ertelenemez. Hiç kimsenin sağlık konusunda umursamaz davranması da mümkün değildir. Beklenmedik ve ani riskler herkes için geçerlidir. Bu nedenle; sağlığın garanti altına alınması şarttır. Sağlıkla ilgili atılacak en önemli adım, sağlık sigortasıdır.

  Sağlık sigortası bir insanın hayatında olmazsa olmazlardandır. Her bireyin sağlık sigortası olmalıdır. Ancak; birçok kişi, sağlık sigortası ile ilgili tam bir bilgi sahibi değildir. Sağlık sigortası nedir? Sağlık sigortası neleri kapsar? Gibi konular hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

  Uzman kadromuzla faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, sağlık sigortası hizmetini en kaliteli şekilde sunmaktadır. Şirketimiz, sigortalı olmak isteyen bireyleri öncelikle bilgilendirmektedir. Sigortalı, şirketimizle iletişime geçtiği anda sağlık sigortası ile ilgili en ince ayrıntılara kadar bilgi sahibi olmaktadır.

  Her bütçeye uygun çözümler sunan şirketimiz farklı kampanyalarla da avantajlar sunmaya devam etmektedir. Sigortalı her konuda bilgilendirildikten sonra isteğine uygun bir şekilde poliçesi düzenlenir. Şirketimiz her kesimden kişiye hitap ederek ucuz sağlık sigortası hizmeti sunmaktadır.

  Sağlık Sigortası Nedir?

  Sağlık sigortası; kaza ve hastalıklar sonucunda yaşanabilecek her türlü sağlık sorunlarında sağlanan bir güvence anlamına gelmektedir. Diğer bir ifadeyle; sağlığın karşılaşacağı her riske karşı alınan bir önlemdir. Sağlık sigortası, kişinin yaşadığı sağlık sorunlarında kişiyi güvence altına alır. Sigortalının tüm sağlık giderleri kurumca karşılanır.

  İsteğe bağlı olarak yaptırılan özel bir sigorta türüdür. Sağlık sigortaları, bir yıl olarak yapılmaktadır. Bir yıllık sürenin bitiminde sigortalının sağlık durumuna göre özel sağlık sigortası yenilenebilmektedir. Bunun yanı sıra; sigortalının isteğine bağlı olarak da sigortasını yenileme şansı vardır.

  Sağlık sigortasında poliçe kritik önem taşır. Elbette, poliçe sigortalının isteklerine göre hazırlanır. Ancak; sigortalının poliçeyi detaylı bir şekilde incelemesi gerekir. Poliçe bilgileri ve poliçe maddeleri tek tek incelenmelidir. Şirketimiz bünyesindeki sigorta danışmanlarımız da her bilgi ve madde için sigortalılarımıza yardımcı olmaktadır. Sigortalının bu konularla ilgili aklında hiçbir soru işareti kalmaması şirketimiz için büyük önem taşır. Bu nedenle; sigortalılarımız akıllarına takılan her konu için danışmanlarımıza başvurabilirler.

  Sağlık sigortası pek çok avantaj sağlamaktadır. Öncelikle, sağlıkla ilgili yaşanan durumlarda sağlık giderleri epey yüksektir ve bunları ödemek kişileri oldukça zorlar. Hastane masrafları, nakil ücretleri, ameliyat giderleri gibi masraflarla karşı karşıya kalınır. Bu sigorta tipiyle çok daha az miktarlarda primler ödenerek bu masraflar karşılanabilmektedir. Minimum ücretler ödenerek bir yıl süresince her türlü sağlık hizmetinden yararlanmak mümkün olur. Bütçe zorlanmadan ve çaresiz kalmadan ayakta ya da yatarak tedavi şansı elde edilmiş olur. Aynı zamanda, sigortalı kişi istediği ek teminatları poliçesine eklettirerek sigortasını daha kapsamlı hale getirebilir. Tüm bu bilgiler ışığında; kişi, çok daha uygun fiyatlarla ve avantajlarla sağlığını sigorta ettirebilir.

  Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

  Şirketimiz, özel sağlık sigortası ile sigortalının en hızlı ve en kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır.

  Sunmuş olduğumuz hizmet ile sigortalı, poliçede belirtilen teminatlar dahilinde istediği doktoru ve kurumu seçme şansına sahip olmaktadır.

  Şirketimize başvuran kişiler ile alanında uzman sigorta danışmanlarımız birebir ilgilenmektedir. Poliçe hazırlanırken sigortalı poliçeye istediği teminatları ekletebilir. Bu noktada sigorta danışmanlarımız ilave edilebilecek teminatlarla ilgili bilgilendirme yapmaktadır. Bu bilgilendirmeyle poliçe; sigortalının istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanır. Kar Grup Sigorta ile uygun ücretlerle sigortalı olmak çok kolay. Resmi web sitemiz üzerinden şirketimizi inceleyebilir ve hemen irtibata geçebilirsiniz.

  Özel sağlık sigortası poliçede yazmakta olan primin ilk taksitinin ödenmesi ile başlamış olur. Sigorta başladığı andan itibaren sigortalı istediği an poliçe kapsamındaki hizmetlerin hepsinden yararlanabilir. Özel sağlık sigortası hangi hastane ya da sağlık kuruluşlarını kapsıyorsa o kurumlardan hizmet alınabilir. Bu kumlar, poliçede yer almaktadır.

  Özel Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

  Özel sağlık Sigortası şartları son derece önemlidir. Sigorta yaptırmak isteyen her birey bu genel şartları bilmelidir. Bu şartlar bilinmediğinde her hangi bir hasar durumunda o risk poliçede yer alan teminatların dışındaysa maddi ve manevi yıpratıcı olacaktır.

  Bu nedenle, bu genel şartlar baştan sona öğrenilmelidir.

  • Sigortanın başladığı ve biteceği tarih yazılıdır. Yani; süre belirlidir.
  • Sigortanın hangi coğrafyada geçerli olduğu bu şartlarda açıkça belirtilmektedir.
  • Poliçe süresi boyunca poliçede bir değişiklik olursa yapılması gerekli olan ihbar yükümlülüğü belirtilmektedir.
  • Masrafların tespit edilmesi ve hangi masrafların teminat altına alınacağı bildirilmektedir.
  • Sigorta yaptıranın sözleşme esnasında beyan etmiş olduğu sorumluluklar burada belirtilmektedir.
  • Riziko diğer bir deyişle risk durumunda sigortalının üzerine düşen yükümlülükler açıklanmaktadır.
  • Sigortacının sorumluluğunun ne zaman başladığı, sigorta priminin ödeneceği zaman dilimleri ve ödeme şekilleri genel şartlarda yazmaktadır.
  • Tazminatın sonuçları ve aynı zamanda sigortalının hakları ile ilgili bilgiler de yer almaktadır.
  • Bu genel şartlar mutlaka incelenmelidir. Sigorta danışmanlarımız sigortalıları genel şartlarla ilgili bilgilendirmektedirler.

  Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

  Özel sigorta kapsamı iki ayrı hususta ele alınmaktadır. Yatarak tedavi kapsamı ve ayakta tedavi kapsamı olarak değerlendirilir.

  Yatarak Tedavi Kapsamı

  • 24 yatış gerektiren ameliyatsız tedaviler
  • Ameliyatlar
  • Evde verilen tıbbi bakım hizmetleri
  • Kemoterapi, diyaliz giderleri ve radyoterapi giderleri( 24 saat yatış gerektirmese dahi )
  • Trafik kazası neticesinde zedelenmiş dişlere uygulanan cerrahi ve tıbbi müdahaleler
  • Acil durum olarak tanımlanan hallerde en yakın sağlık kuruluşuna nakil ya da olay yerinde müdahaleye ilişkin giderler.
  • Hastalık ve kaza neticesinde gerekli bir hale gelen meme, kol, bacak ve el protezlerine ilişkin giderler.
  • TTB Asgari Ücret Tarifesi'ne göre yatarak ya da ayakta yapılmasına bakılmadan 149 birime kadar olan ortopedik ve cerrahi müdahaleler.

  Ameliyatsız Tazminat Teminatı

  • Sigortalının yatarak tedavisi kapsamında gerçekleşen tedavisine ilişkin rehabilitasyon giderleri.
  • Tüm teminatlar yatarak tedavi kapsamı içinde yer almaktadır. Ancak; isteyenler yatarak tedavi teminatlarına ek teminatlar eklettirebilirler. Bu konuda sigorta danışmanlarımızdan bilgi alabilirler.

   

  Ayakta Tedavi Kapsamı

  • Reçeteli ilaçlar
  • Doktor muayenesi
  • Görüntüleme masrafları
  • Fizik tedavi giderleri
  • Hastalığın tedavisi için gerekli olan boyunluk, bandaj, koltuk değneği, varis çorabı gibi yardımcı tüm malzemeler.

  Yatarak tedavi kapsamında olduğu gibi ayakta tedavi kapsamın ek teminatlar eklettirilebilir.

  Özel Sağlık Sigortası Kimler Yaptırabilir?

  18 yaştan 65 yaşa kadar gerekli olan şartlara sahip olan herkes sağlık sigortası yaptırabilir. Üst sınıra bakıldığında 56 ile 65 yaş arasında değişkenlik göstermektedir.

  Bunların yanı sıra; isteyen bireyler, kendileri dışında aile üyelerinden kişilere de özel sağlık sigortası yaptırabilirler. Bebekler içinde özel düzenlemeler bulunmaktadır. Bu konuda danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

  Özel Sağlık Sigortası Fiyatları?

  Özel sağlık sigortası fiyatları belli faktörlere göre belirlenmektedir. Söz gelimi; sigortalının yaşı, cinsiyeti, sağlık geçmişi ve poliçeye dahil edilen ek teminatlar sigorta primlerini doğrudan etkilemektedir. Bu faktörler doğrultusunda sigorta danışmanlarımız kişiye özel primleri belirleyerek bilgilendirme yapmaktadır.

  Sigorta yaptıracak her kişi için özel hesaplamalar yapılır. Bu hesaplamalar dahilinde taksitler belirlenir. Bu miktarlar poliçede belirtilmektedir. Sigortalı ilk primini öder ödemez hizmetlerden hemen yararlanmaya başlayabilir.