ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (212) 631-0066

  Nakliyat Sigortası

  Yazı Boyutu

  Taşınma birçok insan için zor bir iştir. Taşınırken eşyalarımı nasıl bir nakliye firmasına vermeliyim, anlaşma şartları neler olmalı, vb... sorular daima kafasını kurcalar. Bu sorulara cevap olarak ise rahat bir nefes almak, taşınmada eşyaları düşünmemek için ise çözüm nakliyat sigortası yaptırmaktır.

  Nakliyat Sigortası Nedir?

  Nakliyat sigortası uluslararası nitelikteki sigorta şirketlerinden biridir. Nakliyat sigortası yapmak taşınma esnasında ve sonrasında eşyaları garanti altına almaktır. Nakliyat sigortası tam olarak hava, kara, deniz ya da demir yolu ile herhangi bir eşyanın, yükün taşınma esnasında oluşabilecek hasar ve kayıpları güvence altına almaktır. Taşınma esnasında yapılan nakliyat sigortasının poliçesinde sigortanın detayları açıklanmakta ve bu sayede insanlara bir kolaylık sağlanmaktadır.

  Nakliyat sigortasının yapılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Ama nakliyat sigortasını yapmak kişinin lehine olan bir durumdur.

  Nakliyat sigortasından üretim yapan firmalar, uluslararası firmalar, dış ticaret firmaları, yurtiçi nakliyat yapan firmalar, lojistik şirketleri, bitmiş ürün satan firmalar yararlanabilmektedir. Nakliyat sigortalarını diğer sigortalarından ayıran önemli bir özellik vardır. O da diğer sigortaların belirli bir dönem, sene geçerliliği olmasıdır. Nakliyat sigortasının ise malın kalkış saatinden- varış saatine kadar geçen süre de geçerliliği vardır. Bu durumda verilen teminat malın sefer esnasında karşılaştığı sıkıntıları kapsar.

  Nakliyat Sigortasının Çeşitleri Nelerdir?

  Nakliyat sigortasının içeriğinde göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan biri daha çok tercih edilmekle birlikte toplum tarafından daha çok bilinir. Bu Emtea nakliyat sigortalarıdır. Emtea nakliyat sigortaları, taşınma esnasında eşyaların zarar görme ihtimalleri göz önüne alınarak teminat altına alındığı sigortadır. Kıymet nakli sigorta, genellikle bankaların yaptığı sigorta çeşididir.

  Bankaların evrakın, senedin, çekin, tahvilin, vb. taşınma esnasında zarar görmemesi için yapılan sigortadır. Navlun sigorta, deniz yolu ile taşınan eşyaların zarar görmemesi için yapılan sigortadır. Kıymet sigorta ise altın benzeri değerli taşlar, nakit para, mücevher, nakit para, vb. kıymetli malların taşınma esnasında zarar görmemesi için yapılan sigorta çeşididir.

  Kişi ihtiyacına göre bu nakliyat sigortalarından birini seçerek, eşyalarını, banka senetlerini, vb... garanti altına almaktadır.

  Nakliyat Sigortası Ne İşe Yarar?

  Taşınma esnasında nakliyat firması kişiler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

  Bu bağlamda nakliyat sigortası;

  1. Eşyaların paketlenmesini, ambalajlanmasını,
  2. Eşyaların tahrif edilmemesini,
  3. Eşyaların zarar görmemesini,
  4. Eşyaların kaybolmamasını sağlar.

   

  Taşınma süreci zaten zor bir süreçken yapılan nakliyat sigortası ile kişiye bir kolaylık sağlanmaktadır. Yapılan bu nakliyat sigortası ile kişiler taşınma esnasında eşyalarını düşünmek zorunda kalmaz. Tam, kısmi ve geniş teminat kapsamında yaptığınız nakliyat sigortalarında karşılaştığınız kaza, vb. olaylar sonucunda teminatınız size maddiyat olarak en kısa sürede temin edilir.

  Nakliyat Sigortası Şartları Nelerdir?

  Nakliyat sigortası şartları 1 Ocak 1953 yılında yürürlüğe giren yasa ile belirlenmiştir.

  Nakliyat sigortası şartları ise şunlardır:

  1. Nakliyat sigortası yapılan mallar taşınma esnasında fırtına, çatışma, yangın, infilak gibi olaylardan doğan sorunlarda oluşan zararlar sigortacıya aittir.
  2. Malın sigorta şirketinin hatasından dolayı kaybı halinde nakliyat sigortası geçerlidir.
  3. Malın sigorta şirketinin hatasından dolayı zarar görmesi, bozulması, tahrif edilmesi, vb... halinde nakliyat sigortası geçerlidir.
  4. Nakil vasıtasının batması, raydan çıkması, çarpması, devrilmesi, yanması gibi durumlarda mallarınız garanti kapsamındadır.
  5. Deprem, kırılma gibi doğal afetlerde/olaylarda sigorta geçerlidir.
  6. Nakliyat sigortası yaptığınız firmada mallarınız eksik çıkma, aşırma, teslim edilmeme gibi durumlarda da sigorta geçerlidir.
  7. Islanma, tamamen zayi olma gibi durumlarda yardımlar teminat altındadır.
  8. Ancak nakliyat sigortası kapsamının dışında kalan durumlarda bulunmaktadır. Bu durumlar ise şunlardır:
  9. İç harp, ihtilal, isyan, korsanlık gibi durumlarda nakliyat sigortası devre kapsamında değildir.
  10. Sigortalının kasdı, hilesi, kötü niyeti hissedilirse nakliyat sigortası kapsam dışıdır.
  11. Yetersiz ve uygunsuz ambalaj, yanlış istifleme gibi durumlarda nakliyat sigortası geçerliliğini yitirir.
  12. Harp, grev, lokavt, kargaşalık ve halk hareketleri mevcut olduğu zaman da nakliyat sigortası geçerli olmaz.
  13. Nakil vasıtasının taşınan yüke ve yola elverişsiz olması gibi durumlar yaşandığında nakliyat sigortası geçerli olmaz.

   

  Nakliyat sigortası yaptığınız zaman poliçede geçerli maddeleri dikkatli okumanız ve bu konuda gerekli bilgileri edinmeniz gerekir. Bunların yanı sıra kişilerin isteği ile sözleşmeye doğrultusunda poliçeye özel şartlarda eklenebilmektedir.

  Nakliyat Sigortası Yapan Firmalar Hangisidir?

  Sektörde nakliyat sigortası yapan birçok firma vardır. Bu firmalar aynı zamanda internet üzerinden de hizmet vermektedir. Nakliyat sigortası yapacağınız firmayı seçerken ise dikkatli olmanız gerekir. Burada nakliye firması seçerken ilk olarak nakliye firmasının uzman ve bilinçli bir personel ekibe ihtiyacı olduğunu unutulmamalıdır. Burada nakliye firmasının geçmişine bakarak da firma tercihi yapabilirsiniz.

  Nakliyat sigortası deyince hiç şüphesiz akla gelen ilk firma sektörde 40 yıldır Kar Grup Sigortadır. Firmamız sigorta sektöründe uzman ve bilinçli personel ekibi ile müşterilerine gerekli konularda bilgilendirme ve rehberlik yapmaktadır. Uzman personel ve müşteri memnuniyeti ile sektörde hem internet üzerinden hem İstanbul'da bulunan şubemizden müşterilerimize gerekli bilgileri vermekteyiz.

  Firmamızda nakliyat sigortasının yanı sıra kasko, trafik sigortası, DASK, konut sigortası, sağlık sigortası, iş yeri sigortası, yangın sigortası, tarım sigortası, seyahat sigortası, sorumluluk sigortası ve mühendislik sigortası gibi hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

  Firmamız taşınma esnasında sizlere uygun poliçelerle nakliyat sigortası yaparak eşyalarınızı teminat altına almaktadır. Nakliyat sigortasını yapmanız için tek gereken şey sitemizde(http://kargrupsigorta.com/) bulunan iletişim numarasını aramak ya da sisteme numaranızı bırakmaktır. Müşterilerimize kolaylık olması için bu konuda da öncülük yarak sisteme numaranızı bıraktığınız zaman uzman personelimiz size anında dönüş sağlayıp, sorularınızı cevaplamaktadır.

  Nakliyat Sigortası Fiyatları

  Nakliyat sigortası fiyatları belirli kriterlere göre değişmektedir. Nakliyat sigortasında teminat kapsamı, taşıma aracı, sefer sayısı, malın cinsi, ambalajı, sefer yeri, vasıta türü, yükleme tarihi, istenen teminatın türü, taşıma biçimi ve varsa akreditif numarası gibi özellikler fiyatta farklılık olmasına neden olur. Kar Grup Sigorta olarak tüm müşterilerimizin bütçesi düşünülerek, anlaşmalı olduğu çözüm ortaklarından uygun teklifler oluşturulmakta ve uygun nakliyat sigortası yapmaktadır.

  İnternet üzerinden hızlı teklif al butonuna basarak, en kısa sürede nakliyat sigortası dahil tüm sigortalar için teklif alabilmektesiniz. Nakliyat sigortası yaparken sigortanızı yapabilmemiz için müşterilerimizin bazı bilgileri gerekmektedir. Bunlar ise şunlardır: Sigortalının adı varsa unvanı, sigortası yapılacak malın adı ve özellikleri, malın ağırlığı, ambalaj şekli, koli adedi. Bu bilgileri aldıktan sonra ise en kısa zamanda sizlere nakliyat sigortanızı yapıp, poliçenizi onaylamaktayız.

  Onaylanan poliçeniz hakkında bilgi almak isterseniz ya da anlamadığınız yerde uzman personelden danışmanlık yapmasını isterseniz firmamızı ziyaret etmeniz ya da telefon ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Bununla birlikte onaylanan poliçenizden sonra doğabilecek birtakım ihtilafları önlemek için, ödeme belgenizi almayı unutmamanız konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Onaylanan poliçeyi dikkatle okumanız gerekir, çünkü sigorta sözleşmesinde yapılan değişikler poliçenizde yer almaktadır.

  Firma olarak amacımız; müşterilerimiz için her zaman pratik çözümler üreterek, müşterimize gerekli bilgilendirmeleri yaparak yanında olmak ve müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Nakliyat sigortası ya da diğer sigortalarını yaptığımız müşterilerimizin karşılaştığı hasar durumunda anında müşterimize yapması gerekenleri anlatarak, pratik çözümlerle müşterilerimize yardımcı olmaktayız.