ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (212) 631-0066

  Mühendislik Sigortası

  Yazı Boyutu

  Ülkemizde, sigortacılık sektörü sürekli gelişmekte ve yapılan her türlü işlemler, işverenler, üçüncü kişiler güvence altına alınmaya çalışılmaktadır. Kar Grup olarak sigortacılık sektöründe başarılı hizmetler veren öncü bir firmayız. Sigorta işlemleri için ihtiyacınız olan tüm sigorta hizmetlerini sunuyoruz. Uygun mühendislik sigortası hizmetlerimizi sizlere tüm alt başlıklarında veriyoruz.

  Firmamızda yaptırabileceğiniz sigorta türleri şunlardır.

  • Mühendislik sigortası
  • Trafik sigortası
  • İşyeri sigortası
  • Konut sigortası
  • Kasko hizmetleri
  • Sorumluluk sigortası
  • DASK sigortası ve tüm sigorta türleri yer almaktadır.

   

  Sigorta ihtiyaçlarınız için danışmanlarımız ile yapacağınız görüşmelerde sizler için en uygun sigorta türü en iyi şartlarda ve en iyi fiyat teklifleriyle sunulacaktır. Kar Grup Sigorta kendinizi güvence altına almak için en iyi hizmetleri alabileceğiniz sigortacılık hizmetleri veren bir firmadır.

  Mühendislik Sigortası Nedir?

  Kar grup hizmetlerimiz arasında yer alan mühendislik sigortası hizmetlerini 4 farklı başlık altında sunuyoruz.

  Bu başlıklar;

  • Makine kırılması
  • Elektronik cihazların bozulması
  • Montaj sırasında oluşan hasarlar
  • İnşaat alanında oluşabilecek sorumluluklar sigorta hizmetlerimizi ve gerekli olan şartları bu bölümlerde oluşabilecek risklere göre belirliyoruz.

   

  Mühendislik sigortası, meydana gelebilecek her türlü hasarın sigorta teminatları ile koruma altına alınmasıdır. Mühendislik sigortası kapsamında, garantisi bulunan tüm ürünlerin sigorta ettirilmesi ve teminat güvencesi altına alınması gerekir.

  Yapılacak olan sigorta türüne göre belirlenen yönetmelik maddelerine göre teminat işlemleri yapılır ve Kar Grup olarak bu teminatlara göre sigorta sözleşmeleri hazırlıyoruz.

  Mühendislik Sigortası Şartları Nelerdir?

  Kar grup sigorta hizmetleri veren güvenilir bir firma olarak, mühendislik sigorta şartları olarak, yapılacak sigorta sözleşmesi türüne göre belirlenen şartlara göre sözleşme hazırlıyoruz. Mühendislik sigortası şartları arasında, kullanılan makine ve ekipmanlar, tüm teçhizat teminatlarının belirlenmesi, hangi hasarların teminat kapsamına gireceği, ikinci el cihazların teminat şekilleri, kısmı hasar tespitleri, iç aksesuarların sigorta kapsamına alınıp alınmaması gibi kriterler yer almaktadır.

  Firmamız, sigorta hizmetlerini verirken, müşterilerimize, tüm sigorta işlemlerinin detaylı yapılmasını önermektedir. Poliçe teminatlarımızda, yangın, su baskını, deprem, hırsızlık ve farklı hasar türlerine yer veriyoruz.

  Mühendislik sigortası şartları, yapılacak sigorta türüne göre değişmektedir. İnşaat alanı sorumluluk sigortalarında karşılaşılabilecek tüm hasar durumları hesaplanarak şartlar oluşturulmaktadır. Makine kırılması sigortası içinde, makine dış kapsamı ve iç teçhizat teminatlarına göre şartlar özel olarak belirlenmektedir.

  İnşaat All Risks Sigortası Nedir?

  İnşaat all risks sigortası, tüm yapı malzemelerinin inşaat sahasına indirilmesi, tesisatın kurulmaya başlanması ve işlem süreci boyunca, her türlü, teknik, insan ve doğa faktörlerinin neden olabileceği hasar risklerine göre güvence altına alınmasıdır. İnşaat sektöründe müteahhit firmaları için büyük güvenceler sunmaktadır.

  Kar grup olarak mühendislik sigortası hizmetlerimiz içerisinde, inşaat all risks sigortasını, uygun fiyat seçenekleri ile süreli olarak yapıyoruz. İnşaat all risks sigortası teminatlarımızda, yıldırım, yangın, infilak, hava araçlarının çarpması sonucu oluşabilecek hasarlar, yağmur, kar, fırtına, çığ, sel gibi riskler, yer kayması, deprem, kaya düşmesi, toprak çökmesi, hırsızlık gibi tüm riskler teminat altına alınmaktadır.

  Kar Grup olarak verdiğimiz hizmetlerimizde müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak, enkaz kaldırma, mali sorumluluk, inşaat makineleri, terörizm, halk ayaklanması gibi olaylara karşı özel teminat şartları oluşturuyoruz.

  Montaj All Risks Sigortası Nedir?

  Sigortacılık hizmetlerimiz kapsamında sorulan sorulardan bazıları mühendislik sigortası sorusudur. Nakliyat sigortası, gemi, tren, uçak, kamyon gibi araçlarla taşınan malların poliçede belirlenen şartlara göre her türlü riske karşı korunmasıdır. Montaj all risks sigortası ise, makinaların iş alanlarına montajı aşamasında karşılaşılabilecek her türlü riske karşı güvence altına alınmasıdır.

  Firmamız tarafından yapılan montaj all risks sigortası, çalışma alanına montajı yapılacak olan ve poliçede belirtilen makinelerin montaj yapılacak alana indirilmesi ile başlar ve montajın tamamlanması ve tesisin çalışır duruma gelmesiyle poliçe sona erer. Montaj all risks sigortası teminatlarımız zorunlu ve isteğe bağlı olarak iki grupta değerlendirilir.

  Poliçe teminatlarımızda yer alan zorunlu şartlar şunlardır;

  • Sel, su baskını, kar, çığ, yağmur ve fırtına
  • Yangın, infilak, yıldırım, uçan araçların çarpması
  • Yangınla mücadele çalışmaları
  • Yer kayması, deprem, toprak çökmesi
  • Hırsızlık, sabotaj
  • Özel olarak belirlenmemiş diğer istisnalar.

   

  Sigorta poliçelerimizde bu risk türlerinin meydana gelme olasılıklarına göre teminat bedelleri belirlenmektedir. Poliçelerimizi hazırlarken müşterilerimize isterlerse isteğe bağlı teminatları seçebileceklerini belirtiyoruz.

  İsteğe bağlı teminatlarımız şunlardır;

  • Montaj makinaları
  • Enkaz kaldırma
  • Bakım devresi, nakliye masrafları
  • Mevcut şantiye tesislerinde, grev, lokavt ve halk hareketleri
  • Üçüncü kişilere karşı oluşabilecek mali sorumluluk

   

  Belirlenecek olan teminatlar ile firmanızı ve tüm işlemlerinizi güvence altına alabilirsiniz. Kar grup firması olarak, tüm sigorta şartları hakkında sizleri detaylı bir şekilde bilgilendiriyoruz.

  Makine Kırılması Sigortası Nedir?

  Makine kurulması sigortası, mühendislik sigortası kapsamında yer alan bir sigorta türüdür. Daha çok işyerinde makinelerin bozulması veya elektrik akımı nedeniyle makinelerin zarar görerek işyerinin hasar görmesi risklerine karşı yapılmaktadır.

  Makine kırılması sigortası poliçelerimizi hazırlarken, yönetmeliklerle belirlenen teminat şartlarını müşterilerimize gösteriyoruz. Müşterilerimizin seçeceği teminat türlerine göre, sigorta bedelini ve geçerlilik süresini belirliyoruz. Makine kırılması sigortası, işyerlerinde, faaliyetlerin uzun süre sorunsuz bir şekilde sürdürülmesini güvence altına almaktadır. Ek teminatları seçen müşterilerimiz için sigorta fiyatlarımız farklı olacaktır.

  Çünkü seçilen her teminat birimi, risk durumuna göre farklı ölçüde fiyatlandırılmaktadır. Kar grup olarak danışmanlarımız aracılığı ile tüm müşterilerimizi bilgilendiriyor ve kendileri için en avantajlı olacak teminatları seçmelerini sağlıyoruz. Diğer sigorta türlerinde olduğu gibi makine kırılması sigortası kapsamında da tüm risk gruplarına göre teminat seçenekleri sunuyoruz. Deprem, su baskını, yangın, hırsızlık, sabotaj, iş durması gibi teminat çeşitlerimizi çoğaltabiliyoruz.

  Elektronik Cihaz Sigortası Nedir?

  Kar grup firmamız ile iletişime geçerek, firmanızın faaliyet sektörüne göre tüm sigorta türleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizlere önereceğimiz sigorta türlerinden birisi elektronik cihaz sigortası olacaktır.

  Elektronik cihaz sigortası, iş yerinde kullanılan tüm elektronik cihazların (bilgisayar, fotokopi makinesi, televizyon, faks, telefon) elektrik akımından kaynaklı ani bozulmalardan dolayı işlerine vereceği hasar ve zarar risklerini önlemeye yönelik yapılan bir sigorta türüdür. Elektronik cihazlarda oluşabilecek her türlü hasarın meydana geliş şekli tespit edilmekte ve mühendislik sigortası şartları ve poliçede belirtilen şartlar göz önüne alınarak teminat kapsamına girip girmediğine karar verilir.

  Hangi durumlarda hangi hasarların meydana geleceği tahmin edilemediğinden, Kar Grup olarak müşterilerimize tüm genel ve özel teminat şartlarını sunuyoruz. Müşterilerimiz kendi belirleyecekleri teminat şartlarına göre hem cihazlarını hem de firmalarını güvence altına alabileceklerdir. Elektronik cihaz sigortalarında, meydana gelecek olan arızalarda, cihazın kullanılamayacak duruma gelmesi durumunda, cihazın piyasa değerine göre hesaplama yapılarak, yıpranma payı, teknolojik özellik farkları indirim yapıldıktan sonra, tazminat ödemesi yapılarak, firmanın zararı karşılanmaya çalışılmaktadır.

  Tüm mühendislik sigortası türlerinde olduğu gibi elektronik cihaz sigortası içinde genel ve isteğe bağlı teminat şekilleri bulunmaktadır. Doğa ya da kişisel kaynaklı her türlü riske karşı önlemlerin alınabilmesi için teminatların geniş tutulması her zaman önemlidir.

  Sigortacılık sektörünün öncü firması Kar Grup sigortacılık hizmetlerimizde, müşterilerimizin, her türlü can ve mal güvenliğini teminat altına almaya çalışıyoruz. Kendilerine geniş kapsamlı sigorta hizmetlerini, seçecekleri teminat şartlarına göre uygun fiyat seçenekleri ile satın almalarını sağlıyoruz.