ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (212) 631-0066

  Kasko

  Yazı Boyutu

  Araç sahipleri için en önemli hususlardan biri kasko sigortasıdır. Kasko, araçların güven altına alınmasını sağlar. Ancak; kasko sadece bununla sınırlı değil. Kasko, araç sahibinin menfaatlerini gözetmektedir. Bir araç kaza ya da başka nedenlerden dolayı hasara uğradığında ya da zarar gördüğünde araç sahibi maddi yükümlülüklerle karşı kaşıya kalacaktır. Elbette bu gibi risklerin manevi anlamda yıpratıcılığı da unutulmamalıdır.

  Kasko ile tüm bunların yükünden kurtulmak mümkün. Zira kaza sonrasında kişinin ödeyeceği miktarlar oldukça yüksek olacaktır. Ancak; şirketimizin sunduğu kasko hizmetin de ödenecek miktarlar uygundur. Bütçe sarsılmadan ödeme yapılabilir. Sigorta danışmanlarımız, sigortalının bütçesine ve ödeyebileceği miktarlara göre hesaplamalar yaparak çeşitli kolaylıklar sağlamaktadırlar.

  Kasko Sigortası Nedir?

  Araçların uğrayacağı zararların karşılanabilmesi için yaptırılan bir sigorta türüdür. Bir motorlu kara taşıtının her hangi bir hasara maruz kalması, yanması ya da zarara uğraması durumunda sigortalıya tazminat ödenmesi için yapılmaktadır. Kasko, sigorta ettirene ait aracı teminat altına alır. Dolayısıyla kaza durumlarında karşı taraftaki aracın hasarlarını karşılamaz.

  Sigorta danışmanları eşliğinde poliçe hazırlanır. İmzalar atıldıktan sonra artık kişi, kasko sigortasına sahip olmuştur. Bu adımdan sonra sigortalının ödeme yaptığı tarihten itibaren kasko sigortası başlar. Eğer poliçe tutarı taksitle ödenecekse peşinatın ödendiği gün sigorta başlar. Kasko sigortasının başlangıcı ve bitişi Türkiye sınırları içerisinde Türkiye saati ile 12:00' de başlar. Sigortanın bitiş tarihi ise bitiş günü aynı saatte gerçekleşir. Ancak; taraflar arasında farklı şekilde de kararlaştırılabilir.

  Sigortalı, araca hasar veren olayın ya da durumun gerçekleştiği günden itibaren beş iş günü içinde şirketimize rizikonun gerçekleştiğini bildirmekle yükümlüdür. Bu bildirim danışmanlarımız tarafından hemen değerlendirmeye alınır. Kar Grup Sigorta rizikonun gerçekleşmesi durumunda, şirketimiz hasar ya da zarar ile ilgili olan belgeleri teslim alır. En geç on beş gün içinde hasar ve aynı zamanda tazminat miktarını hesaplar ve danışmanlarımız sigortalımıza bildirir.

  Alanında uzman sigorta danışmanlarımız her soruya yanıt vermekte ve detaylara ilişkin bilgilendirmede bulunmaktadır. Şirketimiz ucuz kasko hizmetiyle en kaliteli hizmeti vermektedir.

  Kaskonun birçok avantajı mevcut;

  • Araç, trafikte seyir halindeyken, park durumunda ya da her hangi bir yerde beklemedeyken araca gelebilecek tüm zararları maddi olarak güvence altına alır.
  • Hesaplı kasko ile küçük primler ödenerek büyük masraflardan kurtulmak mümkün olur.
  • Satın alınacak ek teminatlara göre olabilecek ek riskler durumunda da araç koruma altına alınmış olur. Bu ek durumlarda araçlar için büyük riskler taşırlar. Bu ek teminatlar; sel, deprem, terör olayları, kemirgen hayvanların vereceği zararlar, grev gibi pek çok riski kapsamaktadır.

  Kasko Zorunlu Mu?

  Kasko, aracı koruyan en büyük güvencedir. Kaskonun her hangi bir zorunluluğu yoktur. Ancak; son derece gereklidir. Bir araç trafiğe çıktığı andan itibaren her türlü riske açıktır. Kazalara ve kazalar sonucunda meydana gelebilecek zararlara ve hasarlara, doğal afetlere ya da toplumsal kargaşalara karşı ne kadar önlem alınsa da bu riskler her zaman var. Araçlar zarara uğradığında araçların onarımları için büyük miktarlar gerekmektedir.

  Ani olarak meydana gelen bu maliyetlerse her araç sahibi için maddi külfet demektir. Bunun yanı sıra; bedenen uğranan zararlar da unutulmamalıdır. Dolayısıyla, aracın güvence altında olması önemlidir. Kasko sigortası, aracı güvence altına almakla birlikte araç sahibinin bütçesini de güvence altına almaktadır.

  Araç ve araç sahipleri için ileride yaşanacak mağduriyetler düşünüldüğünde zorunluluğu da gözler önüne serilmektedir. Tüm bunlar düşünüldüğünde ucuz kasko ile büyük avantajlar elde edilir. Küçük primlerle büyük yarar sağlanır. Şirketimize ödene her prim araç sahiplerine hizmet olarak geri dönmektedir.

  Kasko ile Trafik Sigortasının Farkı Nedir?

  Aralarındaki ilk fark; zorunlulukla ilgilidir. Trafik sigortası devlet tarafından zorunlu bir sigortadır. Kasko ise tamamen kişinin isteğine bağlıdır. Bu nedenle; trafik sigortası yapılmadan trafiğe çıkılamaz ve hiçbir şekilde araç kullanılamaz. Kasko sigortada ise her hangi bir mecburiyet durumu söz konusu değildir.

  Trafik sigortasının sınırları devlet tarafından belirlenmektedir. Dolayısıyla bu sınırlar sabittir. Meydana gelebilecek kaza ve kaza sonucu hasar-zarar durumlarında karşı tarafın bedensel ve maddi zararları belli limitler dahilinde karşılanmaktadır. Bu farkı bir örnekle açıklamak gerekirse; meydana gelen bir kazada karşı tarafta oluşan hasar toplam 50.000 TL ise trafik sigortasının üst limiti 30.000 TL'dir. Yani; bu miktarlık kısmı karşılanmış olur. Kasko sigortasında ise poliçe kapsamı istenildiği kadar genişletilebilir. Bu genişletme tamamen sigortalının isteğine bağlıdır. Dolayısıyla, kaskoda her hangi bir sınır ya da limit söz konusu değildir. Toplam hasarın tamamına yakını da karşılanabilir. Bu da araç sahipleri için önemli bir avantaj olmaktadır.

  Diğer önemli bir fark ise tarifelerle ilgilidir. Trafik sigortası fiyatları serbest tarife üzerinden gerçekleşmektedir. Kasko fiyatları ise poliçe kapsamına bağlıdır. Yani; poliçenin neleri kapsadığına göre değişir. Poliçe kapsamı ne kadar genişlerse tarife de buna göre belirlenir. Yani; sigortalının poliçe kapsamına neleri dahil ettirdiğine göre belirleme yapılır.

  Kasko ve trafik sigortası arasındaki en önemli farklardan bir tanesi de zorunlu trafik sigortasında her hangi bir kaza olduğunda karşı tarafta oluşan zararları kapsar. Ancak; kasko, kişinin kendi aracı ile ilgili olan hasarları karşılamaktadır. Bir diğer ifadeyle; trafik sigortası karşı tarafı ve üçüncü kişileri korur. Kasko sigortası ise sigortalının aracını ve bütçesini güvence altına alır.

  Kasko Fiyatları

  Şirketimiz kasko hizmetini en kaliteli şekilde sunmasının yanı sıra kasko fiyatları konusunda da memnuniyet kazanmaktadır. Şirketimiz, esnek teminat paketleri ile kişilerin ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak kasko hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra; kasko sigortasına özel indirim ve kampanyalarla pek çok avantaj elde etmek de mümkün. Şirketimiz, en uygun kasko fiyatlarla hizmet vermektedir.

  Plakadan Kasko Teklifi Nasıl Alınır?

  Ruhsat sahibi plaka numarası ve TC Kimlik numarası ile özel kasko teklifleri alma şansına sahiptir. Tek yapılması gereken istenen bilgileri girmektir. Kasko teklifi al konusunda şirketimizden bilgi alabilirsiniz.

  Full Kasko Ne Demek?

  Full kasko; genişletilmiş kasko anlamına gelmektedir. Genişletilmiş kasko pek çok durumu teminat altına almaktadır. Çoğu araç sahibi full kasko tercih etmektedir. Zira bu kasko ile aracın güvenliği bir kat daha artmaktadır. Araç neredeyse olabilecek tüm risklere karşı güvence altına alınmış olur. Full kasko kapsamında;

  Yanma, Hırsızlık, Çarpışma, Terör olayları, tüm doğal afetler, mekanik, elektrik ve kendiliğinden meydana gelen çeşitli zarar ve hasarlar, Araç anahtarının ele geçirilmesi neticesinde aracın çalınması, hayvanların verdiği çeşitli zararlar yer almaktadır.

  Bunların yanı sıra; genişletilmiş kaskonun içerdiği otomatik teminatlar da bulunmaktadır.

  Otomatik teminatlar şunlardır;

  - Kıymet kazanma

  - Anahtar teslim teminatı

  - Mini onarım hizmetleri

  - Lokavt, grev, terör halleri ve kargaşa durumları gibi toplumsal olaylar

  - Deprem ve diğer doğal afetler

  - Hasarda ikame primi alınmaması

  - Aracın anahtarı ile çalınması durumu

  - Sigara ve benzeri maddeler sebebi ile meydana gelen yangın dışında kalan zararlar

  - Yetkili olmayan şahıslara çektirilen aracın gördüğü her türlü zarar ve uğradığı hasarlar.

  - Bu teminatlar otomatik olarak full kasko sigortası kapsamında bulunmaktadır.